Home

KUR'AN~1

İnsanlığın hidayeti, Kuran ve İslam’dadır.

وَدَّت طَّآئِفَةٌ مِّنْ أَهْلِ الْكِتَابِ لَوْ يُضِلُّونَكُمْ وَمَا يُضِلُّونَ إِلاَّ أَنفُسَهُمْ وَمَا يَشْعُرُونَ

“Ehl-i kitaptan bir kısmı istediler ki, ne yapıp edip sizi saptırabilsinler. Oysa onlar sadece kendilerini saptırırlar da farkına bile varmazlar.” Âl-i İmrân 69

Yahudiler ve Hıristiyanlar tarih süreçleri boyunca Müslümanları etkilemeye çalışmışlardır. Fakat Müslümanların elinde Allah Teâlâ’nın son kitabı Kuran ve onun hikmetli ayetleri bulunmaktadır. Kuran; ilahi ilimdir; mutlak doğrudur. Rabbimiz, Müminleri, Kuran ve son peygamberi âlemlere rahmet Hazreti Muhammed (sav) ile eğitmiştir.  Müslümanların elinde ilahi ilim (Kuran) olduğu sürece ehlî kitap çok arzu ettiği şeye asla ulaşamayacaktır.

Kıskançlıkları, cahillikleri, ön yargıları, menfaatleri vb. nedenlerle ehl-i kitap Allah’ın son dinini kabul etmemiştir. İman etmeyerek zaten büyük bir günah işlemektedirler, inkarlarının cezasının ağır olacağında kuşku yok. Bu günahlarına bir de Müslümanlara yaptıkları zulümler ve İslam’a sokmaya çalıştıkları fitnelerinin günahı eklenecek ve elbette akıbetleri cehennem olacaktır.

Müslümanları aldatmaya çalışmak nafile bir iştir; Müslümanların yardımcısı Allah’tır. İşte onlar bu gerçeği görmüyor ve anlamıyor.  Allah Teâlâ, onların yanında değildir, Müminlerin yanındadır. Bin dört yüz yıldır bu gerçeği öğrenmeleri, iyice anlamış olmaları gerekirdi, fakat onlar hâlâ bozuk itikatlarının peşinden gitmeyi ve herkesi de götürmeyi arzuluyorlar. Bunu sağlamak üzere sarf ettikleri maddi ve manevi fedakârlık ise pek çoktur. Bugün bile İslam dünyasında yürütülen misyonerlik faaliyetlerine harcanan para milyarlarca dolardır.

Sonuç: İnsanlığın hidayeti, Kuran ve İslam’dadır. Ehl-i kitap, doğru din üzere değildir. Yahudiliği, Hristiyanlığı, bu dinlerin peygamberlerini kabul eden Allah’ın son elçisi Hazreti Muhammed (sav)’i ve Allah’ın son kitabi Kuran’ı inkâr ederek, kendilerini aldatmış, helake sürüklenmiş durumdadırlar.  Rabbimizin, Yahudiliğe ve Hristiyanlığa rızası yoktur. Allah’ın son dini bütün ilahi dinleri cami İslam’dır; son kitabı, bütün peygamberleri ve kitapları doğrulayan Kuran’dır;  son Peygamberi de bütün peygamberleri kardeşi olarak gören Hazreti Muhammed (sav)’dir. Ehl-i kitabın İslam’a karşı yürüttükleri menfi faaliyetler dün olduğu gibi bugün de yarın da neticesiz kalmaya mahkûmdur. Fitneleri faydasızdır. Dünyada ve ahrette elde ettikleri zarar üstüne zarardır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s